הגנה עצמית

שילוב בין היתר של קרב-מגע, קיק-בוקס ואגרוף תאילנדי (מואי תאי), קרב מגע היא שיטת לחימה ישראלית מתחום השיטות המבוססות מציאות ("לחימת רחוב"), ששמה דגש בלימוד ופיתוח הגנה עצמית, תוך זמן קצר ושימוש בטכניקות מהירות ויעילות, המחפשות לתת מענה למצבים שיכולים להתרחש ב"רחוב", כשהאדם מותקף על ידי גורמים שרוצים להזיק לו או מאיימים עליו, אך לא ב"זירה".

הגנה עצמית / קרב מגע, מבוססת בכללותה על הימנעות ממצבים של כפייה, מקרי אלימות נפשית וגופנית אליהם חשופים נשים, גברים, נוער וילדים.

חשוב לציין כי ברוב המקרים התוקף יהיה חזק יותר, גדול יותר ונחוש יותר והמטרה היא לנצל את הכוח הפיזי של התוקף על ידי הנתקף או הנתקפת וליצור יתרון הגנתי . בשנים האחרונות אנחנו עדים למציאות מדאיגה ההולכת וגדלה של מקרי אלימות בארץ ובעולם, הן בפן העברייני והן בפן החבלני ואף גילויי אנטישמיות כנגד יהודים. אם פעם האלימות הייתה דבר שלא שמענו עליו רבות בחדשות/ רדיו, כיום היא נמצאת בכל מקום, גם בקרב ילדים – בבתי ספר, במגרשי משחקים וגם בקרב בני נוער – במגרשי חניה, סמטאות, בדרך לבית  ועוד….

אנו באקדמיה  עוקבים  אחרי הציוויליזציה של טכניקות הקרב ומדע הלחימה.

אני משלב ושואב השפעות מתחומים שונים מתוך אומניות הלחימה כגון : אייקידו, קיק בוקס, ג'ויג'יטסו ברזילאי, קרב מגע  וארניס,
ומרכיב שילוב שלשיטתי הוא החיבור הנכון לעבודת  בהגנה עצמית.

לסיכום חשוב לציין :

כי האקדמיה חרטה על דיגלה לתת מענה בנושא הגנה עצמית!!!

החניכים לומדים בסיס לחימתי, יכולת התמודדות פיזית ומנטלית מול איומים אלימים, וכן מקבלים המחשה יותר מציאותית על מנת לגלות את הגשר שבין המסורתי והמודרני החדש והישן והיכולת לשלב בדרך הכי קרובה הגנה עצמית. הדבר נכון הן לילדים, הן לנוער והן לנשים ולבוגרים.

המטרה המרכזית :

לתת לחניכים כלים לדעת להגן על עצמם תוך שיפור הדימוי

העצמי  יכולת ושיפר חיזוק הגוף ,פיתוח חוסן מנטלי,

נחישות והעצמה אישית התורמים במובנים רבים לאדם.